YKS'de baraj puanları düşürüldü

Erdoğan açıkladı

YKS'de baraj puanları düşürüldü

2021 YKS tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ilave bir ek yerleştirme yapılması kararlaştırıldı. Bu ilave ek yerleştirmede baraj puanı TYT’de 150'den 140'a, AYT ve YDT'de 180'den 170'e düşürüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) barajı düşürme kararının alındığını duyurdu.

Erdoğan, sosyal medya hesaplarında "Genç kardeşlerime bir müjde vermek istiyorum" duyurusuyla yaptığı açıklamada "Yüksek Öğretim Kurulumuz, 2021 YKS tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ilave bir ek yerleştirme yapılmasını kararlaştırmıştır. Bu ilave ek yerleştirmede baraj puanı TYT’de 140, AYT ve YDT'de 170 olarak uygulanacaktır" bilgisini verdi.

Erdoğan, "Yapılan bu önemli değişiklikle birlikte üniversite tercih sürecinin tüm kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Cumhur İttifakı olarak gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de dün (9 Ağustos 2021) kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımlarda "Salgın dönemi göz önüne alınarak TYT baraj puanın 140’a, AYT baraj puanın da 160’a çekilmesi teklif ve temennimizdir. Üniversiteye girmek için mücadele eden, ama salgın gibi mücbir ve zecri hallerden dolayı hedeflediği puanları elde edemeyen gençlerimize sahip çıkalım" ifadesini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 09:49

YORUM EKLE
YORUMLAR
ülkeyi kim yönetiyor belli
ülkeyi kim yönetiyor belli - 1 ay Önce

gerçek cumhurbaşkanı bahçeli bir de şu milletvekili seçim barajına el atsın da siyasete kalite gelsin biraz.şu milletvekili barajını bir düşürün gari.

tecrübeli
tecrübeli - 1 ay Önce

öğrencilere tavsiye okumak için okumayın yani iş yapmıyacağınız bir bölümde zaman kaybetmeyin ama kendi istediğiniz bölüm ise onu tercih edin.boş yere ömrünüzün bir 4-5 yılını yersiniz birde kredi kullanırsanız onuda ödemek için bir 4-5 yıl daha ekleyin 10 yılınız hatta daha fazla ömrünüz gidebilir.gidin açıköğretim yazın ne zaman kaybedersiniz ne de vakit oradan akademik bir başarı varsa ondan sonra örgüne geçin isterseniz.

SIRADAKİ HABER