Okulda 'kapanma partisi'ne soruşturma

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Gamze İ. hakkında soruşturma başlatıldı

Okulda 'kapanma partisi'ne soruşturma

Urfa’nın Bozova ilçesindeki bir ortaokulda kız çocuklarının başlarının örtülüp, ardından ‘kapanma partisi’ düzenlenmesiyle ilgili il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından soruşturma başlatıldı.

Bozova’nın Hacılar Ortaokulu’nda geçen cuma günü örtünen kız öğrencilere yönelik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Gamze İ. tarafından ‘kapanma partisi’ düzenlendi.

‘ŞÜKÜR Kİ KAPANDIM, HADİ SEN DE KAPAN

Partide çocuklara kalp şeklinde ‘Hamdolsun kapandım’, ‘İnşallah size de nasip olur’, ‘Rabbimin emri diye yaptım’, ‘Kapandım mutluyum’, ‘Şükür ki kapandım’, ‘Tesettürle mutluyuz’, ‘Haydi sen de kapan’ yazılı dövizler verildi. Görüntüler sosyal medyada paylaşılınca gündem haline geldi.

Bozova Hacılar Ortaokulu’nda görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Gamze İ.’nin düzenlediği ortaya çıkan ‘kapanma partisi’yle ilgili okul yönetimi etkinlikten haberdar olmadığını söyledi.

Bozova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, etkiliği düzenleyen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Gamze İ. ile okul yönetimi hakkında soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Hürriyet  

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2017, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER