Milli Eğitim Bakanı: Açılacak okulların öğretmenleri aşılamada öncelikli olacak

Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime ilişkin açıklamalarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı: Açılacak okulların öğretmenleri aşılamada öncelikli olacak

Milli Eğitim Bakanı ZiyaBakan Selçuk sınıfların tümünün ne zaman açılacağına ilişkin soruya, "Verilere göre kontrollü gidiyoruz. Vaka sayası kriterlerine bakarak karar vereceğiz" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, NTV canlı yayınında Seda Öğretir'in sorularını yanıtladı. Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları şöyle: 

ÖĞRETMENLERİN AŞILANMASI

-Açılacak okulların öğretmenleri aşılamada öncelikli olacak. Öğretmenlerin aşama aşama tamamının aşılanması hedefleniyor. 

-Bütün okulların risk incelemesi yapıldı. Bütün okullarda dezenfekten ve temizlik malzemeleri depolandı. Okulların yüzde 98'i temiz sertifakası aldı. 

-Okullardaki tedbirler okula özgü düzenleniyor. Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve Covid kurulumuz her okuldaki önlemleri belirliyorlar. 

-İllerin durumuna göre yetkililer karar verebilecek. Bazı iller var ki birkaç kişi dışında vaka yok. "Biz niye açılmıyoruz" diye soruyorlar.. İldeki yetkililer kapatma veya tamamen açma konusunda karar alabilecek. 

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK

-Her ülke kendi koşullarına göre karar vermelidir. Verilere göre kontrollü gidiyoruz. Vaka sayası kriterlerine bakarak karar vereceğiz.

-Bütün derslerimiz için üç TV kanalımız var. Dersler için 10 bin video çekildi. Öğrencilerin tüm faaliyetlerini takip ediyoruz. EBA'ya erişemeyen öğrencileri de sürekli takip ediyoruz. EBA'ya ulaşamayanlara bilgisayar sağlamak görevimiz. 

MÜFREDAT DEĞİŞECEK Mİ?

-Bir dersi yüz yüze anlatırsanız 40 dakikada zor bitirirsiniz, TV karşısında 10 dakikada bitirebilirsiniz. Uzaktan eğitim için öğretmenlerimiz sürece hazırlandı. Özel eğitimler aldırdık. Hazırladığımız derslerde de, sınavlarda da bunlara dikkat edeceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2021, 13:10

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER