Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitim için velilere seslendi tedbir almalarını istedi

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 21 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitime ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Okullara dönmemiz, yüz yüze eğitime başlamamız lazım" diyen Bakan Selçuk, "bu sizin elinizde" diyerek yurttaşlara seslendi.

Selçuk, "Sizleri bu sorumluluğa ortak olmaya çağırıyoruz. Sizsiz başaramayız. Lütfen maske takın, mesafenizi koruyun ki okulları açıp işimizi yapabilelim, çocuklar okullarına kavuşsun. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz adına rica ediyorum" dedi.

Kişisel sosyal medya hesabından "Bir Bakan olarak değil, bir 'öğretmen' olarak yazdığını" belirterek velilere seslenen Selçuk, "Lütfen okuyun. Hem de yanınıza gelmişim de gözünüzün içine bakarak konuşuyormuşum gibi okuyun" dedi.

Bakan Selçuk’un açıklamaları şöyle:

"OKUL İKLİMİNİN RUHUNU EKRANLARA ÜFLEYEMEYİZ, NE YAPSAK EKSİK KALIR"

"Eğitim; çocuğun iç çekişini, kahkahasını, 'Öretmenim!' deyişini duyarak, saçını okşayarak, omzuna dokunarak, kaş göz işaretiyle çaktırmadan uyararak, birlikte eğlenerek ve teneffüste üşümesin diye montunun önünü kapatarak yapılır. Uzaktan eğitimde bunlar yok, olmayacak da.

"OKULLARA DÖNMEMİZ, YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAMAMIZ LAZIM"

Uzaktan eğitime biz her detayıyla hazırız ve en iyisini yapacağız ama sınıf ortamının, okul ikliminin ruhunu ekranlara üfleyemeyiz. Ne yapsak eksik kalır. Bu yüzden bizim eğitim öğretimi layıkıyla devam ettirebilmek için okullara dönmemiz, yüz yüze eğitime başlamamız lazım.

"GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ, TENEFFÜSTE OYNANACAK TEMASSIZ OYUNLAR BİLE HAZIR"

Yüz yüze eğitime 21 Eylül’de başlayabilmemiz sizin elinizde. Gece gündüz çalışıyoruz. Teneffüste oynanacak temassız oyunlar bile hazır. Detaylara bu kadar titizlikle hazırlandığımız bu süreçte hâlâ maskesiz ve mesafeyi hiçe sayan insanlar görmek bizleri derinden üzüyor.

'Okulları birlikte açacağız.' derken samimiyiz, sizleri bu sorumluluğa ortak olmaya çağırıyoruz. Sizsiz başaramayız. Lütfen maske takın, mesafenizi koruyun ki okulları açıp işimizi yapabilelim, çocuklar okullarına kavuşsun. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz adına rica ediyorum."

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER