Bakan Selçuk: Okullar en güvenli zamanda açılacak

Selçuk, "Okulların açılması bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur" ifadelerini kullandı

Bakan Selçuk: Okullar en güvenli zamanda açılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların ne zaman açılacağına ilişkin açıklamalarda bulundu. "Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda en güvenli şekilde açılacak. Tarihi, bilimsel veriler söyleyecek" diyen Bakan Selçuk, "Okulların açılması bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur" ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Milli Eğitim Bakanı olarak kamuoyundan ricam, okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmamasıdır. Okulların açılması demek, 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması, sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek. Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur. Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: "Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek" açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 19:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER