Zapatistalar, Trump’ın sınır dışı ettiği mülteciler için kahve satacak

EZLN, ürettikleri kahvelerin satışından elde ettikleri gelirleri mültecilere yardım etmek için kullanacaklarını açıkladı

Zapatistalar, Trump’ın sınır dışı ettiği mülteciler için kahve satacak

Meksika’nın Chiapas eyaletindeki Zapatista Ulusal Kurtuluş Ordusu (EZLN) üretecekleri kahveleri, ABD Başkanı Donald Trump’ın sınır dışı ettiği mültecilere yardım amacıyla satacaklarını açıkladı.

Daha önce de pek çok kez mültecilerle dayanışma kampanyaları düzenleyen EZLN, Venezuela merkezli TeleSur’un haberine göre, Chiapas’da ürettikleri kahvelerin satışından elde ettikleri gelirleri ABD’den Meksika’ya sınır dışı edilen mültecilere yardım etmek için kullanacaklarını açıkladı.

Mülteciler için yapılacak uygulama “Sermayenin Duvarlarına Karşı Küresel Kampanya” projesinin bir parçası.

Neoliberalizm karşıtı, yerlilerin omurgasını oluşturduğu EZLN’nin komutanları Moises ve Galeano tarafından yayınlanan açıklamada, “Zapatista topraklarında, Zapatistaların ellerinde üretilen yüzde yüz Zapatista kahveleri ile verilecek destek, mültecilerin tüm dünyada uğradıkları zulüm ve ayrımcılığa karşı çıkmalarında yardımcı olabilir. Direnmek, isyan etmek, savaşmak ve örgütlenmek zorunda olduğumuz her daim aklımızda” ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 09:12

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER