Yunanistan'da fırtına: Altı turist öldü

Halkidiki bölgesinde aniden bastıran yağmur ve doluyla başlayan fırtına 20 dakika sürdü ve büyük yıkıma yol açtı

Yunanistan'da fırtına: Altı turist öldü

Yunanistan’ın kuzeyinde çıkan fırtınada aralarında iki çocuğun da bulunduğu altı turist öldü, 100’den fazla kişi yaralandı. Yunan yetkililerin açıklamasına göre Selanik yakınlarındaki Halkidiki bölgesinde aniden bastıran yağmur ve doluyla başlayan fırtına 20 dakika sürdü ve büyük yıkıma yol açtı.

ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

Ağaçları kökünden söken, arabaları ters çeviren ve binalara zarar veren fırtınanın ardından bölgede acil durum ilan edildi. Bölgeye 100’ü aşkın kurtarma görevlisi sevk edildi.

Fırtınada Çekya vatandaşı bir çift karavanlarının devrilmesi sonucu öldü. Nea Plagia bölgesinde bir anneyle çocuğu yemek yedikleri restoranın çatısının çökmesi sonucu, bir Rus babayla oğlunun da devrilen bir ağacın altında kalarak hayatlarını kaybettiği belirtiliyor.

‘HAVA SICAKLIĞI İKİ GÜNDÜR 37 DERECENİN ÜZERİNDEYDİ’ 

Haralambus Steriadis adlı afet koruma yetkilisi, bölgede iki gündür sıcaklığın 37 derecenin üzerinde olduğunu belirterek “benzeri görülmedik bir hava olayı” yaşandığını söyledi.

Yaralıların tedavi altına alındığı Nea Mudanya adlı hastanesinin direktörü Athansios Kaltsas “25 yıllık meslek hayatımda ilk defa böyle bir şeye tanık oldum. Her şey bir anda oldu” dedi.

Kaynak: BBC Türkçe

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 13:43

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER