"Yunan adalarındaki sığınmacıların Türkiye'ye gönderilmesini destekliyoruz"

İngiltere Başbakanı David Cameron Türkiye'ye vize serbestiyeti vermeyeceklerini belirtti ve ekledi "Yunan adalarındaki mültecilerin Türkiye'ye geri gönderilmesi fikrini destekliyoruz"

"Yunan adalarındaki sığınmacıların Türkiye'ye gönderilmesini destekliyoruz"

İngiltere Başbakanı David Cameron, Yunan adalarına gelen sığınmacıların Türkiye’ye geri gönderilmesi gerektiğini söyledi.

Tekneye çıkış ile Avrupa’ya yerleşme arasındaki doğrudan bağın koparılması gerektiğini savunan Cameron, "İnsanların Yunan adalarından Türkiye’ye geri gönderilmesi fikrini destekliyoruz. Bu iyi bir fikir. Sığınmacıların Yunan adalarından Türkiye’ye geri gönderilmesi konusunda anlaşmaya varırsak bu iyi bir ilerleme olur” dedi.

‘TÜRKLERE VİZE SERBESTİSİ TEKLİF ETMEYECEĞİZ’

Türkiye’ye vize serbestisinin uygulanması durumunda Türk göçmenlerinin kitleler halinde İngiltere’ye gelmesinden korkulmaması gerektiğini kaydeden İngiliz Başbakan, “Biz, Schengen’de olmadığımız için Türklere vize serbestisi teklif etmeyeceğiz. Kendi göç politikamız var. Suriyeli sığınmacılarla ilgili ne yapacağımızı ise daha önce söyledik, her şey planlandığı gibi gidiyor ve planlandığından daha fazlasını almayacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 23:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 5 yıl Önce

vize kalkarsa bütün mesleksiz gençler kaçar... avrupa kizlari dikkat.

SIRADAKİ HABER