Yönetmen Moore, Trump Tower’ın önünde “Hepimiz Müslümanız” pankartı açtı

Moore, herkesi #WeAreAllMuslim (Hepimiz Müslümanız) etiketiyle paylaşım yapmaya da çağırdı

Yönetmen Moore, Trump Tower’ın önünde “Hepimiz Müslümanız” pankartı açtı

 ABD’nin silah politikası, sağlık sistemi ve 11 Eylül sonrası Afganistan ve Irak’a saldırması gibi konularda muhalif tavrıyla tanınan yönetmen Michael Moore, bu sefer de Müslümanların ABD’ye girişinin tamamen durdurulması için çağrıda bulunan Donald Trump’ı hedef aldı.

61 yaşındaki yönetmen, 2016 Başkanlık Seçimleri’nde Cumhuriyetçi Parti’nin favori adaylarından Donald Trump’ın New York’taki gökdeleninin önüne giderek “Hepimiz Müslümanız” yazılı bir pankart açtı.

Moore, herkesi We Are All Muslim pankartı taşıyan fotoğraflarıyla Twitter, Facebook ve Instagram’da #WeAreAllMuslim etiketini kullanarak paylaşım yapmaya çağırdı. Bu fotoğrafları kendi sitesinde biriktirerek Trump’a göndereceğini duyuran yönetmen, Trump’a “Bize katılabilirsin” dedi.

Michael Moore özellikle Amerika’da 11 Eylül sonrası özgürlüklerin kısıtlanması, silah satışını kontrol altına alınması ve işçi hakları konularında yaptığı filmlerle ses getirdi. “Benim Cici Silahım”, “Fahrenheit 9/11” en önemli filmleri Moore’un önemli filmlerinden. (Al Jazeera)
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 16:55
YORUM EKLE