Ürdün ve Bahreyn, Bağdat'a uçak seferlerini durdurdu

Uçuşların askıya alınmasının kentteki güvenlik durumunun istikrarsız olmasından kaynaklandığı açıklandı

Ürdün ve Bahreyn, Bağdat'a uçak seferlerini durdurdu

Ürdün Havayolları ve Bahreyn Havayolları, Irak'ın başkenti Bağdat'a uçuşlarını ikinci bir talimata kadar durdurduklarını açıkladı.

Ürdün Kraliyet Havayolları (JR) tarafından yapılan açıklamada, Bağdat'a uçuşların askıya alınmasının kentteki güvenlik durumunun istikrarsız olmasından kaynaklandığı belirtildi. Açıklamada, Bağdat dışındaki Basra, Erbil, Necef ve Süleymaniye kentlerine uçuşların normal seyrinde sürdüğü bilgisi verildi. 

Bahreyn'in havayolu Gulf Air de benzeri bir kararla Bağdat ve Necef kentlerine uçuşlarını askıya aldığını duyurdu.

Sputnik'in haberine göre Gulf Air tarafından yapılan açıklamada da Bağdat ve Necef'e tüm gidiş gelişlerin Irak'taki istikrarsızlıktan dolayı ikinci bir emre kadar iptal edildiği kaydedildi. 

NE OLMUŞTU?

Dün sabaha karşı İran Devrim Muhafızları'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis, Bağdat Havalimanı'nda araçlarına ABD tarafından düzenlenen hava saldırısında öldürülmüştü. Suikastin ardından İran'dan intikam açıklamaları gelmesi üzerine bazı ülkeler vatandaşlarına Irak'ı acil terk etme çağrısında bulunmuş ve seyahat uyarısı yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2020, 15:52

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER