‘Türkiye Osmanlı İmparatorluğu değil!’

Zoubi, Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın Şam ve Kudüs’e vali atayan kurum olmadığını söyledi…

‘Türkiye Osmanlı İmparatorluğu değil!’

Suriye Enformasyon Bakanı Umran Zoubi, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Faruk el Şara liderliğinde bir geçiş hükümeti kurulması yönündeki önerisine çok sert tepki gösterdi. Zoubi, Davutoğlu’nun sözlerini “siyasi ve diplomatik bir kafa karışıklığı ve gaf” olarak nitelendirdi.

 

Suriye resmi haber ajansı SANA’nın aktardığına göre, Enformasyon Bakanı Zoubi; Türkiye'nin ‘Osmanlı İmparatorluğu’ olmadığını ifade ederek, Türkiye Dışişleri Bakanlığının da Şam, Mekke, Kahire ve Kudüs’e valilerini atayan bir kurum olmadığını söyledi.

 

Türkiye hükümetine Türk halkının kabul edeceği şahısların çıkarları doğrultusunda görevinden istifa etmesi nasihatinde bulunan Zoubi; görevinden istifa etmesiyle Türk halkının gerçek çıkarlarının sağlanmış olacağını belirtti.

 

Türk hükümetinin, Türk halkının geleceğini mahvetmeyi bırakması gerektiğini de sözlerine ekleyen Zoubi, şu anki hükümetin liderliğinde Türkiye’nin ağırlığını büyük oranda kaybettiğini ifade etti.

 

"SURİYE'Yİ ŞARA'DAN İYİ BİLEN YOK"

Bakan Davutoğlu, Cumartesi günü verdiği röportajda, Şara’nın “akıl ve vicdan insanı olduğunu ve Suriye’deki kıyımlarda rol oynamadığını” belirterek, “Sistemi ondan iyi kimse bilmiyor” demişti.

 

TRT’ye konuşan Davutoğlu, Suriye muhalefetinin Esad’ın yerine Şara’yı kabul etmeye meyilli olduğunu belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2012, 23:49

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER