Türk askeri Beşika'da IŞİD'le çatıştı diyen Erdoğan'a bir yalanlama da Irak'tan

Irak Ortak Operasyonlar Komutanlığı 18 IŞİD'linin öldürüldüğü iddia edilen çatışmanın gerçekleşmediğini bildirdi

Türk askeri Beşika'da IŞİD'le çatıştı diyen Erdoğan'a bir yalanlama da Irak'tan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın IŞİD'in Beşika'da konuşlu Türk askerine saldırdığı iddiasına bir yalanlama da Irak Ortak Operasyonlar Komutanlığından geldi. 

Komutanlık 18 IŞİD'linin öldürüldüğü iddia edilen çatışmanın gerçekleşmediğini bildirdi.

Reuters, IŞİD'in Irak'ın kuzeyindeki Beşika'da konuşlu Türk birliğine saldırdığına ilişkin iddianın Bağdat tarafından yalanlandığını duyurmuştu.

IŞİD'in 7 Ocak akşamı Türk askerlerinin peşmerge güçlerine eğitim verdiği Başika Kampı’na saldırdığı duyurulmuş ve yapılan keşifte 18 IŞİD militanının öldüğünün tespit edildiği açıklanmıştı. Türk askerlerinden yaralanan ya da ölenin olmadığı açıklanan saldırı sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Aldığımız bilgi DAİŞ terör örgütüne mensup olduğu. Bunlardan sanırım 18 kadar etkisiz hale getirilmiş. Herhangi bir zarar söz konusu değil arkadaşlarımıza. Bu tabii şunu ortaya koyuyor; Başika kampıyla ilgili atılan adımın ne kadar isabetli bir adım olduğunu rotaya koyuyor" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2016, 22:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Azad
Azad - 2 yıl Önce

Bun lar dupe duz yalan yok 18 e yakin isidli oldu dikkat edin soyledigi rakam dan bile emin olmayan bir cumhur baskani soyluyor bunlari sayi arap telefon nun dan ml geliyor acaba

huseyin
huseyin - 2 yıl Önce

Alıştık çok doğal geliyor bana Yalanla doğruyu ayiramaz durumdayım ne yazikki