Trump tarafından Erdoğan'a yazıldığını iddia edilen bir mektup yayınladı

Mektubu, Beyaz Saray muhabirleri de doğruladı

Trump tarafından Erdoğan'a yazıldığını iddia edilen bir mektup yayınladı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği iddia edilen bir mektup ortaya çıktı. Söz konusu mektupta Trump’ın Erdoğan’a hitaben “Sert bir adam olma” ifadelerini kullandığı iddia edildi. Mektubu, Beyaz Saray muhabirleri de doğruladı.

ABD merkezli Fox Business Network kanalından sunucu Trish Regan, Trump’ın Erdoğan’a gönderdiğini iddia ettiği bir mektubu paylaştı. Mektubun 9 Ekim'de yazıldığı öne sürülüyor.

Türkiye ise tam da o gün, yani 9 Ekim günü harekatı başlatmıştı. Trump'ın, gelen baskılardan sonra "Ben yeşil ışık yakmadım" demek için mektubu sızdırdığı iddia ediliyor.

Regan’ın Twitter üzerinden paylaştığı ve henüz doğrulanmamış mektupta şu ifadeler yer alıyor:

''Sayın Başkan, İyi bir anlaşma için çalışalım. Binlerce kişinin katledilmesinden sorumlu olmak istemiyorsun, ben de Türkiye’nin ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemiyorum ve ederim de. Pastör Brunson konusunda sana bir örnek sunmuştum.

Sorunlarının bazılarını çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratma. Harika bir anlaşma yapabilirsin. General Mazlum seninle müzakere etmek istiyor ve geçmişte hiç vermediği tavizleri vermeye niyetliler. Bana gönderdiği bir mektubun bir kopyasını gizli olmak kaydıyla iliştiriyorum.

Bunu doğru ve insani bir yolla yapabilirsen tarih senden yana olacaktır. Eğer iyi şeyler olmazsa seni sonsuza dek şeytan olarak göreceğim. Sert bir adam olma. Aptal olma. Seni daha sonra arayacağım''.

BEYAZ SARAY MUHABİRLERİ DOĞRULADI

ABD basının Beyaz Saray muhabirleri, Beyaz Saray'ın söz konusu mektubu doğruladığını bildirdi.

TRUMP, 'FOX ARTIK BİZE ÇALIŞMIYOR' DEMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump, uzun bir süredir mevcut yönetimin lehine yayınlar yapan Fox News'in 'yeterince sadık olmadığından' şikayet etti. Trump, kanalın artık kendisine çalışmadığını belirtti.

Kaynak: Sputnik

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 21:00

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER