Trump'tan 8 kişinin öldüğü New York saldırısı sonrası açıklama: IŞİD'in geri dönmesine izin vermemeliyiz

​New York'ta bir sürücünün kamyonetini bisiklet yolundaki insanların üzerine sürdüğü olayda 8 kişi hayatını kaybetmiş, 12 kişi yaralanmıştı

Trump'tan 8 kişinin öldüğü New York saldırısı sonrası açıklama: IŞİD'in geri dönmesine izin vermemeliyiz

ABD Başkanı Donald Trump, New York'ta 8 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin, "IŞİD'in ülkemize geri dönmesine veya girmesine izin vermemeliyiz" dedi.

Trump, "İç Güvenlik Bakanlığı'na zaten yeterince sıkı olan 'İleri Düzey Güvenlik Kontrolü Programımızı' daha da pekiştirmesi talimatını verdim" diye konuştu.

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Trump'ın saldırıya ilişkin mesajı paylaşıldı.

Açıklamada, "Dualarımız, bugün New York'taki terör saldırısının kurbanları ve aileleriyle birliktedir. Yönetimim New York polisine ve onunla birlikte çalışan Federal Soruşturma Bürosuna tam destek sağlayacaktır. Olay yerinde ilk müdahaleyi yapanlara şükranlarımızı sunuyoru." ifadelerine yer verildi.

Gelişmeleri yakından takip edeceğini vurgulayan Trump, saldırıyla ilgili Twitter'dan da açıklama yaptı.

Trump, "Ortadoğu'da veya başka bir yerde yendikten sonra IŞİD'in ülkemize geri dönmesine veya girmesine izin vermemeliyiz. Yeter! İç Güvenlik Bakanlığına zaten yeterince sıkı olan 'İleri Düzey Güvenlik Kontrolü Programımızı' daha da pekiştirmesi talimatını verdim. Siyasi doğrucu olmakta sorun yok ama bunun için değil." değerlendirmesini yaptı.

​New York'ta bir sürücünün kamyonetini bisiklet yolundaki insanların üzerine sürdüğü olayda 8 kişi hayatını kaybetmiş, 12 kişi yaralanmıştı.

Trump, olaya ilişkin Twitter'dan yaptığı ilk açıklamada, bunun 'hasta ve dengesiz bir kişinin saldırısına benzediğini' ve polisin saldırıyla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğini belirtmişti.

YORUM EKLE