Suriye ordusundan kara operasyonlarıyla ilgili açıklama

Suriye Ordu Sözcüsü General Ali Suheyb, IŞİD'e karşı düzenlenen kara operasyonlarıyla ilgili açıklama yaptı

Suriye ordusundan kara operasyonlarıyla ilgili açıklama

Suriye ordusu, Rusya’nın hava desteği ile sürdürülen kara operasyonlarıyla ilgili açıklama yaptı.

YDH- Press TV’nin haberine göre Suriye Ordu Sözcüsü General Ali Suheyb, bugün Lazkiye kırsalında düzenlenen operasyonlarda çoğu yabancı 34 militanın öldürüldüğünü açıkladı.

Suriye Ordu Sözcüsü General Ali Suheyb, “Lazkiye kırsalındaki Cub el-Ahmer, Rebia ve Selma beldelerini silahlı gruplardan geri aldıktan sonra çoğunluğunu Çeçen, Türk ve Tunusluların oluşturduğu 34 terörist öldürüldü” dedi.

General Suheyb, Suriye ordusunun Perşembe günü Humus’un kuzey kırsalında geniş çaplı harekat başlattığını belirterek yapılan operasyonlarda Ömer Hıdır, Halid Ebu Enes ve Ebu Bekir Şişani’nin öldürüldüğünü belirterek Ebu Enes ile Ebu Bekir Şişani’nin Çeçenistan uyruklu olduğunu söyledi.

Deyr ez-Zor’da düzenlenen operasyonlarda da onlarca IŞİD militanının öldürüldüğünü belirten General Ali Suheyb, Rakka’da da yaklaşık 30 IŞİD militanının öldürüldüğünü açıkladı.

Operasyonların ülkenin güneyindeki Dera bölgesinde de sürdüğünü belirten General Suheyb, Munşiye mahallesi ile Şeyh Miskin kasabasının kontrol altına alındığını ifade etti.

El Meyadin televizyonu da Şam kırsalında operasyonlarını sürdüren Suriye ordusunun Harasta ve Cober’deki su kurumu tesisleri ile askeri sanayi tesislerini ve çok sayıda yerleşim merkezini kontrol altına aldığını bildirdi.

Suriye ordusunun Halep’teki operasyonlarında da Hava Kuvvetleri Akademisi çevresi ile Han el-Asel, Raşidin, Sefire ve Anadan’daki silahlı grupların mevzilerinin bombalandığı bildirildi.

Suriye Genelkurmay Başkanlığı da Rusya’nın hava desteği ile başlatılan operasyonlarda şimdiye kadar IŞİD’e ait 459 hedefin imha edildiğini açıkladı.

 

   

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 23:01
YORUM EKLE