''Suriye hava sahasını ihlal eden uçaklar düşürülecek''

Moskova, Tahran ve Şam Su-24'ün düşürülmesine karşılık vermeye hazırlanıyor

''Suriye hava sahasını ihlal eden uçaklar düşürülecek''

Rusya'nın S-300 füzelerini Suriye'ye konuşlandırmasının ardından, Suriye ' Şam'la koordine olmadan hava sahasına giren' uçakları düşüreceğini ilan etmeye hazırlanıyor. İran'a ait 2 hava filosu da Suriye operasyonuna katılmaya hazır.

 
Askeri durumun her gün gerginleştiği Suriye'de, Moskova, Tahran ve Şam, Türkiye'nin düşürdüğü Su-24'e karşılık vermeye hazırlanıyor. Kuveyt merkezli Er-Rai'dan Elijah J. Magnier'in haberine göre, S-300'lerin Suriye'ye yerleştirilmesinin ardından, Şam yönetimi kendisinden izinsiz hava sahasını ihlal eden tüm uçakları uyarı yapmadan düşüreceğini duyurmaya hazırlanıyor.
 
BİLGİ KAYNAĞI SAĞLAM
 
Bilgiyi veren üst düzey yetkili, Şam'da Rusya, İran, Suriye ve Hizbullah'ın dahil olduğu ortak operasyon odasından. Aynı yetkili, İran'ın da 2 Sukhoi savaş uçağı filosuyla Suriye'deki operasyonlara katılmaya hazırlandığını belirtti. Filoların Humus'taki T4 Üssü'ne (eski Tiyas üssü) konuşlandırılacağı söyleniyor.
 
Haberde, İran'ın 4 bin Devrim Muhafızı'nı Suriye'ye gönderdiği ve bu kara birliklerinin Palmira'da Rakka'ya hava koruması altında savaşacağı vurgulanıyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2015, 08:28
YORUM EKLE