Suriye Dışişleri'nden Kürtler'in gelecekteki haklarına ilişkin açıklama

Velid Muallim Moskova'da konuştu

Suriye Dışişleri'nden Kürtler'in gelecekteki haklarına ilişkin açıklama

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, ülkesinin geleceğinde Kürtlerin sahip olacağı haklarla ilgili kararı bizzat Suriye halkının vereceğini belirtti.

Moskova'da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya gelen Muallim, görüşmenin ardından ortak basın toplantısı için kameraların karşısına geçti.

Suriye'nin geleceğinde Kürtlerin sahip olacağı haklarla ilgili açıklamalarda bulunan Muallim, "Kürt kardeşlerimizin anayasada hangi haklara sahip olacağını ve Suriye devletinin yapısının yeni anayasada nasıl tanımlanacağını şu anda söyleyemeyiz. Bu konu, müzakereler çerçevesinde karara bağlanacak ve daha sonra anayasa referandumunda oylamaya sunulacak" dedi.

Sputnik'te yer alan habere göre devlet yapısının halk tarafından belirleneceğinin altını çizen Muallim, "Şimdi devlet yapısının değişmeyeceğine dair bir ifade kullanmak istemiyorum" diye ekledi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 13:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 1 yıl Önce

Herkesin gözü önündedir tc işid elkaide uyruklu çete başı dikatör terörist Kürt’leri saldırıyor rejim nerde çünkü bu dört sömurgeçi dikatörun amaçı birdir artık Hiç bir kürd bu faşişt sömurgeçi katil devletlere inanamaz Kaleş oldukları göz önündedir

Meriwan
Meriwan - 1 yıl Önce

bu cani cehem Katil faşişt dikatörler Çıkmaza girdiklerinde tarih boyunca pislik ağızlarında kürd kelimesi hiç düşmüyor bu keimeyle namalanmışlar sakız gibi ağzında dolandırıp ardında yere atıp tufuruyorlar ilk fırsat elerine girdiğinde kardeşim dediği kürdü kaleşcesine Arda vurmaktır kardeşim dedikleri kürdü fetvasını verip evine malına namusuna çolup çocuğunu öldurmektir helaldir ve kaleşçesine kardeşim dediği kürdü yok emek için elerinde geleni yapıyorlar Başure Kürdistan’a bağımsızlığını ilan edinçe Bu faşişt kaleş alçak dikatörler bir olup katil sürüsü gibi başure Kürdistan ye özgürlüğüne saldırdılar Kürtlerin birliği olsa bu dikatörler kürdlerin gölgesinde bile geçmekten Çesaret edemezler Nokta

SIRADAKİ HABER