Snowden: IŞİD lideri Bağdadi’yi Mossad yetiştirdi

Eski NSA çalışanı Snowden'den yeni bilgiler...

Snowden: IŞİD lideri Bağdadi’yi Mossad yetiştirdi

Eski NSA çalışanı Snowden’ın yeni ifşaatları arasında IŞİD liderinin Mossad tarafından eğitildiği bilgisi de yer alıyor

Global Research’te yayımlanan bir habere göre ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) sırlarını ifşa eden eski CIA ve NSA çalışanı Edward Snowden, İngiliz ve Amerikan istihbarat servisleri ve MOSSAD’ın Irak Şam İslam Devleti’ni yaratmak için birlikte çalıştığını söyledi.

Snowden üç ülkenin istihbarat servislerinin “hornet’s nest” (arı kovanı, bela) adı verilen bir strateji kullanarak bütün dünyadaki aşırılıkçıları tek bir noktada toplayabilecek bir terörist örgüt yarattığını belirtti.

Bu stratejiye ilişkin NSA dokümanlarında, Siyonist varlığın korunmasına yarayacak dinsel ve İslami sloganların yaratılmasından söz ediliyor.

Snowden tarafından ifşa edilen dokümanlarda şu ifadeye yer veriliyor: “Yahudi devletini korumanın tek yolu, sınırlarına yakın bir düşman yaratmaktır.”

Snowden’ın sızdırdığı bilgiler arasında IŞİD lideri “halife” Ebu Bekir Bağdadi’nin din ve hatiplik eğitiminin yanı sıra Mossad’ın ellerinde bir yıl sıkı bir askeri eğitimden geçtiği de yer alıyor. (Sendika.Org)

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2014, 10:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
kötebek
kötebek - 4 yıl Önce

başbakana küfür yazsalar ertesi gün belediye tarafından temizlenen duvarlar, işid sloganlarıyla doldu taştı temizleyen yok. neden acaba ?