Sisi, Merkel'le görüştü

Sisi, terörü finanse eden, ona siyasi ve ideolojik kılıf bulan ülkelere karşı mücadelenin yoğunlaştırılması gerektiğini anlattı

Sisi, Merkel'le görüştü

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi'nin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile terörle mücadele ve yasadışı göç konularını görüştü.

Mısır Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Merkel, Sisi'yi başkent Berlin'deki başbakanlık binasında kabul etti.

Sputnik'te yer alan habere göre görüşmede terörle mücadele, yasadışı göç, Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan diplomatik kriz ve başta Libya olmak üzere bölgedeki diğer krizlere siyasi çözüm bulunması konuları ele alındı.

Merkel görüşmede, Mısır ile Almanya arasındaki iş birliği düzeyini övdü ve ülkesinin Mısır'ın izlediği ekonomik reform programını desteklediğini dile getirdi.

Sisi ise ülkesinin bölgenin tamamında emniyet ve istikrarın sağlanmasını, özellikle Libya ve Suriye'deki krizlerin siyasi yollardan çözülmesini istediğini belirterek, terörü finanse eden, ona siyasi ve ideolojik kılıf bulan ülkelere karşı mücadelenin yoğunlaştırılması gerektiğini anlattı.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 13:58

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER