Siber güvenlikten sorumlu bakan hayatında hiç bilgisayar kullanmamış

68 yaşındaki Bakan Sakurada şu ana kadar tüm işlerini sekreterlerine ve yardımcılarına yaptırdığını söyledi

Siber güvenlikten sorumlu bakan hayatında hiç bilgisayar kullanmamış

Japonya'nın siber güvenlikten sorumlu bakanı Yoshitaka Sakurada hayatında hiç bilgisayar kullanmadığını itiraf etti. 68 yaşındaki Bakan Sakurada şu ana kadar tüm işlerini sekreterlerine ve yardımcılarına yaptırdığını söyledi.

Bakan Sakurada geçen ay Başbakan Şinzo Abe tarafından kabine değişikliği sonrası Siber Güvenlik Bakanlığına getirilmişti.

Bakanın hayatında daha önce bilgisayar kullanmadığı kendisine sorulan "Japonya'daki nükleer santrallerde hiç USB flaş bellek kullanıldı mı?" sorusunun ardından anlaşıldı.

Muhalefet partisinden Masato Imai, "Ülkenin siber güvenliğinin daha önce hiç bilgisayara dokunmamış birisine emanet edilmesi akıl almaz bir durum." değerlendirmesinde bulundu.

Aynı zamanda ülkesinin Olimpiyat Oyunları organizasyonundan da sorumlu olan Bakan Sakurada, geçen ay Kuzey Koreli spor bakanının Tokyo'ya yapacağı ziyaretten haberdar olmadığını dile getirmiş, saatler sonra bir açıklama yapan danışmanı, Bakan Sakurada'nın ziyaret konusunda daha önce bilgilendirildiğini söylemişti.

Kaynak: Euronews

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 15:22

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER