'Rusya ve ABD çatışmanın eşiğinde'

Rus basını, ABD ve Rusya’nın çatışmanın eşiğine olduğunu öne sürüyor

'Rusya ve ABD çatışmanın eşiğinde'

Rus Kommersant gazetesi, Doğu Guta'da yapıldığı iddia edilen kimyasal saldırının Rusya ve ABD arasında askeri çatışmalara yol açabileceğini öne sürdü.

ABD, saldırıdan kısmen Rusya ve İran’ı sorumlu tutuyor.

Sputnik'in haberine göre, Kommersant gazetesi ABD Başkanı Trump'ın ‘benzeri görülmemiş katı şekilde' Rusya'yı suçladığı ve Moskova'nın ‘büyük bedel ödemesi gerekeceğini' belirttiğini yazdı.

Gazeteye göre Rus-Amerikan ilişkilerinde giderek derinleşen kriz ortamında ABD, iki ülke arasında doğrudan askeri çatışmaya yol açabilecek daha fazla zıtlaşma kararlılığı sergiliyor.

SURİYE VE RUSYA KESİN BİR DİLLE REDDEDİYOR

Şam ve Moskova, Doğu Guta'da kimyasal silahların kullanıldığı yönündeki iddiaları, uydurma haber olarak nitelendirerek kesin bir dille reddediyor.

Kommersant'a göre, Duma kentindeki olayın farklı yanı, Rusya ile ABD ve genel olarak Batı arasındaki ilişkilerde giderek derinleşen ve Skripal olayı dolayısıyla yeni bir düzeye ulaşan kriz ortamında meydana gelmiş olması.

Gazete, bu bağlamda Doğu Guta'da yapıldığı iddia edilen kimyasal saldırıyla ilgili Rusya'ya suçlama yönelten ilk ülkelerden birinin İngiltere'nin olmasının bir tesadüf eseri olmadığını savundu.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 10:49

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
FERMANDAR
FERMANDAR - 3 yıl Önce

Bunu defalarca söylemiştim.
rusya ve abd savaşı çok yakındadır.
şuan fragmanlarındayız.

SIRADAKİ HABER