Rusya Savunma Bakanlığı: IŞİD'e ait 8 tesisi vurduk, komuta merkezlerini imha ettik

Açıklama, Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü'nden geldi

Rusya Savunma Bakanlığı: IŞİD'e ait 8 tesisi vurduk, komuta merkezlerini imha ettik

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Tümgeneral İgor Konaşenkov, Rusya Havacılık ve Uzay Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçaklarının Suriye'de IŞİD'e ait 8 tesisi vurduğunu açıkladı. Suriye dağlarında yer alan IŞİD komuta merkezlerinin tamamen imha edildiği belirtildi.

Sputnik'teki habere göre; Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Tümgeneral İgor Konaşenkov, "Hava saldırıları sonucu mühimmat, silah, yakıt ve askeri teçhizat depoları vuruldu. IŞİD militanlarının dağlık bölgesindeki komuta merkezleri tamamen imha edildi" dedi.

Konaşenkov, tüm saldırıların keşif uçuşlar yapıldıktan sonra ve Suriye ordu karargahından alınan bilgiler temelinde düzenlendiğini de sözlerine ekledi.

Rus savaş uçaklarının Suriye'de IŞİD dışındaki hedefleri vurduğu ve saldırılarda sivillerin hayatını kaybettiği iddiaları da Rusya Savunma Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı tarafından yalanlandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2015, 00:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
DEVRAN
DEVRAN - 3 yıl Önce

TEŞEKKÜRLER RUSYA Fırsat bu fırsat hazır dünyanın heryerinden gelmiş kafatasçı kendini müslüman zanneden gerici zihniyet bukadar biraraya toplanmışken toplu halde yok etme fırsatı elinize birdaha geçmeyebilir topunu yok edin dünya temizlensin ATTIĞINIZ HERBİR BOMBA İÇİN SİZE VE ABD YE TEŞEKKÜR EDERİZ

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

ellerine saalik biji rusiya