Rusya: Kürt güçlerine ağır silahlarla saldırıyorlar

Suriyede devam eden ateşkesi izlemek için Rusya'nın ekibi incelemelerini sürdürüyor. Ekip son 24 saatte ateşkesin 5 kere bozulduğunu kaydetti

Rusya: Kürt güçlerine ağır silahlarla saldırıyorlar

Rusya'nın Suriye'deki ateşkesi izleme merkezi, ateşkesin son 24 saatte 5 kez ihlal edildiğini, Kürt güçlerine ağır silahlarla ateş açıldığını duyurdu.

Merkez tarafından günlük olarak yayımlanan açıklamaya göre, Sultan Murat Tugayı ve Ahrar uş-Şam militanları, Halep'in Şeyh Maksud bölgesinde Kürt güçlerine ait mevzileri çoklu roketatar sistemleriyle vurdu.

Şam'a bağlı çeşitli yerleşim birimlerinde ise Ceyş'ül İslam militanları, hükümet güçlerine ait mevzileri havan topu mermileri ve otomatik silahlarla hedef aldı.

'ATEŞKES 5 KEZ İHLAL EDİLDİ'

Merkez, ateşkesin son 24 saatte 5 kez ihlal edildiği bilgisini verdi. Buna göre, Şam'da 3, Halep ve Lazkiye'de 1'er ihlal tespit edildi.

'ATEŞKESE KATILIM KONUSUNDA GÖRÜŞMELER DEVAM ETTİ'

Öte yandan merkez, ateşkese katılmak isteyen yerleşim birimleri ve yasadışı silahlı örgütlerle görüşmelerin sürdüğünü kaydetti.

Açıklamaya göre, son 24 saat içinde yeni anlaşma imzalanmadı. Ateşkese katılan yerleşim birimlerinin sayısı 51'de, yasadışı silahlı örgütlerin sayısı ise 43'te kaldı.


Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 21:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER