Rusya, hava üssü iddialarını yalanladı

Rusya Savunma Bakanlığı, Kamışlı'da yeni bir askeri üs kurmaya çalıştıkları yönündeki iddiaları reddetti

Rusya, hava üssü iddialarını yalanladı
Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye-Türkiye sınırında askeri bir üs kuracağı iddialarını kesin bir dille reddetti. Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, "Suriye'de Rus uçakları için yeni üsler kurulmadı, kurulması da planlanmıyor" dedi.

Sputnik’in haberine göre, Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rusya'nın Kamışlı'da yeni bir askeri üs kurduğu yönündeki 'varsayımların', Türkiye'nin Suriye sınırına 'çok geniş' bir birlik sevk etmiş olmasını örtbas etmeye yönelik bir girişim olabileceğini söyledi.

'YA AMATÖRCE BİR KOMEDİ YA DA TÜRKİYE'NİN ASKER SEVKİYATINI ÖRTBAS ETME GİRİŞİMİ'

"Suriye'de Rus uçakları için yeni üsler kurulmadı, kurulması da planlanmıyor" diyen Konaşenkov, "Bu nedenle de bu konuda The Times'ta yayımlanan haberlerin, ya amatörce bir komedi ya da Türkiye'nin Kamışlı sınırına çok geniş bir birlik sevk etmiş olmasını örtbas etmeye yönelik beceriksizce bir girişim olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Suriye'deki Rus uçaklarının 'en uzak hedefe bile' yarım saat içinde ulaşabildiğinin altını çizen Konaşenkov, "Bu nedenle ancak meslekten olmayan kişiler, Suriye-Türkiye sınırındaki Kamışlı'ya askeri üs kurmaya çalıştığımızı düşünebilir" dedi.

(Kaynak: Sputnik)
 
Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 14:34
YORUM EKLE