Rusya'dan Türkiye'ye: Halep saldırılarının sorumlularını bulun

Rusya ordusunun, Türkiye'den 'Halep'te pazar günü yerleşim yerlerine düzenlenen havan topu saldırılarının sorumlularını bulup cezalandırmasını istediği' belirtildi

Rusya'dan Türkiye'ye: Halep saldırılarının sorumlularını bulun

Rus haber ajansı Interfax, 'Rusya ordusunun Türkiye'den Halep'te pazar günü yerleşim yerlerine düzenlenen havan topu saldırılarının sorumlularını bulup cezalandırmasını istediğini' duyurdu.

Interfax'ın haberine göre Rusya ordusu aynı zamanda, Moskova ile Ankara'nın ikisi İdlib'de, biri Halep yakınlarında olmak üzere üç sınır kapısını açma konusunda uzlaştığını da duyurdu.

TASS ajansı dün, Rusya'nın kötüleşen insani durum nedeniyle Türkiye'ye bu üç sınır kapısını yeniden açmasını teklif ettiğini yazmıştı.

Rusya ile Türkiye arasındaki son resmi temas dün yapılmıştı. Anadolu Ajansı, Rusya Büyükelçisi Aleksey Yerhov'la Dışişleri Bakanlığı'nda bir görüşme gerçekleştirildiğini ve İdlib ile Halep'teki son gerilimin ele alındığını duyurmuştu.

Görüşmede Türkiye'nin, Rus savaş uçaklarının pazar günü İdlib'de düzenlediği hava saldırılarına dair kaygılarını ilettiği belirtilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER