Rus uzmanlar koronavirüse karşı yeni ilaç geliştirdi

Rus uzmanlar koronavirüse karşı yeni ilaç geliştirdi

 Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, yerli bir şirketin yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı ilaç geliştirdiğini, klinik testlere 10-12 gün içinde başlanacağını duyurdu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in video bağlantısıyla düzenlediği basın toplantısına katılan Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, yerli bir şirketin Covid-19’a karşı çare olabilecek bir ilaç geliştirdiğini duyurdu.

İlacın tamamıyla yerli yapım olduğunu belirten Muraşko, şöyle konuştu:

"Bir Rus şirketi, birkaç ülkedeki meslektaşlarımız tarafından test edilen bir ilaç geliştirdi, yüzde yüz Rus ürünü olan bu analogdan klinik araştırmalar için ilk seri üretildi. Bugün uzmanlar tarafından hazırlanan ilk belge paketini sunmasını bekliyoruz. Klinik öncesi testler kısa bir zaman içerisinde değerlendirilecek."

Rus Sağlık Bakanı, yeni ilacın klinik testlerine en geç 10-12 gün sonra başlanacağını açıkladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet mesut toprak
Mehmet mesut toprak - 7 ay Önce

Lan oglum oluyoruz 100'er 100'er bulacaksaniz bulun su careyi, yada olumu beklemektense olelim daha iyi, hayat durdu ekonomi felc, insanlardaki davranis bile simdiden degisti, bilmiyorum ama suan corona'ya bir milli piyango gozuyle bakiyorum, tutulursam diyecegim son soz; alin dunya sizin olsun !

SIRADAKİ HABER