Ruhani'nin kardeşi 9.3 milyon dolar kefaletle serbest bırakıldı

Mali suçlar sebebiyle tutuklanan Ruhani'nin kardeşi Hüseyin Feridun kefaletle serbest bırakıldı

Ruhani'nin kardeşi 9.3 milyon dolar kefaletle serbest bırakıldı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin, finansal suçlara karıştığı suçlamasıyla tutuklanan kardeşi ve özel danışmanı Hüseyin Feridun, 9,3 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı.

9,3 MİLYON DOLAR KEFALET

Geçtiğimiz Pazar günü tutuklanan Hüseyin Feridun'un mahkeme tarafından kefaletle serbest bırakılmasının kabul edildiği belirtilirken kefalet bedeli 350 milyar riyal (9,3 milyon dolar) olarak açıklandı.

Mahkeme başlangıçta 500 milyar riyal (13,3 milyon dolar) kefalet talep ederken yapılan itirazla beraber tutarı 350 milyar riyale (9,3 milyon dolar) düşürdü.

BÖLGE VALİLİĞİ YAPMIŞTI

Bir dönem de Ayetullah Humeyni'nin güvenliğinden sorumlu olan Feridun, Karaj ve Nişapur'un bölge valisi olarak görev yapmıştı.

İran seçimleri öncesinde, Hasan Ruhani'nin özel danışmanlığını yapan kardeşi Hüseyin Feridun'un illegal işlere bulaştığında dair haberler medyada yer bulmuştu.

Yayınlanan bir haberde Hüseyin Feridun'un, Ahmedinejad'ın cumhurbaşkanlığı sırasında döviz bürosu açtığı ve ekonomik kriz sırasındaki kur dalgalanmaları ve ekonomik yaptırımlar sayesinde servet sahibi olduğu öne sürülmüştü.

Hüseyin Feridun'un Cumhurbaşkanının özel danışmanı sıfatıyla Maliye ve Ekonomi Bakanlıkları'nın kararlarına müdahale ettiği dedikodusu üzerine ise Ekonomi Bakanı dinlenmek üzere Meclis'e çağrılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER