Putin'den Aliyev ve Sarkisyan'a Karabağ’da tam kapsamlı ateşkes çağrısı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azeri ve Ermeni mevkidaşlarına Karabağ’da en kısa sürede tam kapsamlı ateşkes sağlanması yönünde çağrı yaptı

Putin'den Aliyev ve Sarkisyan'a Karabağ’da tam kapsamlı ateşkes çağrısı
Karabağ'da yaşanan gelişmelerden endişe duyduğu belirtilen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile telefonda görüştüğü aktarıldı. Her iki mevkidaşına da en kısa sürede tam kapsamlı ateşkes sağlanması yönünde çağrı yaptığı belirtildi.

Kremlin’den yapılan açıklama şöyle:

“Karabağ'daki durum, detaylı bir şekilde ele alındı. Çok sayıda can kaybına yol açan geniş kapsamlı silahlı çatışmalardan duyduğu rahatsızlığı dile getiren Putin, her iki tarafı da en kısa sürede askeri faaliyetleri durdurmaya ve ateşkes rejimine uymaya çağırdı.”

'MÜZAKERELERE YENİDEN BAŞLANMALI'

"Rusya, durumu normale döndürmek için gerekli aracılık faaliyetlerini gerçekleştiriyor ve gerçekleştirmeye devam edecek" diye devam eden açıklamada, "AGİT Minsk Grubu ile işbirliği içinde Erivan ve Bakü arasındaki müzakere sürecinin yeniden başlatılmasının önemine de vurgu yapıldı. Ayrıca taraflar, farklı formatlarda iletişimin sürdürülmesi konusunda anlaştı" ifadeleri kullanıldı.

(Kaynak: Sputnik)

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 21:19

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
hilmi
hilmi - 4 yıl Önce

azeri devleti kötü idarecilerin elinde

arif
arif @hilmi - 4 yıl Önce

kriptoların elinde.

SIRADAKİ HABER