Paşinyan ateşkes için ortak bir bildiri imzalandığını duyurdu

Bunun kendisi ve Ermenistan halkı için 'son derece acı verici' olduğunu belirtti

Paşinyan ateşkes için ortak bir bildiri imzalandığını duyurdu

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan ve Rusya devlet başkanlarıyla ateşkes için ortak bir bildiri imzaladıklarını duyurarak, bunun kendisi ve Ermenistan halkı için 'son derece acı verici' olduğunu ifade etti.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, yaptığı açıklamada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile ateşkes için ortak bir bildiri imzalandığını ifade etti.

Paşinyan, bunun kendisi ve Ermenistan halkı için 'son derece acı verici' olduğunu ancak söz konusu kararın verilmesi gerektiğini belirtti.

PUTİN: DAĞLIK KARABAĞ'A BARIŞ GÜCÜ KONUŞLANDIRILACAK

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, konuya ilişkin açıklamada bulunarak Karabağ bölgesine barış güçlerinin konuşlandırılacağı bilgisini verdi.

Putin, açıklamasında tarafların mevcut askeri poziyonlarında kalacağını belirterek, ulaşım merkezlerinin açılacağını kaydetti.

KREMLİN: SAVAŞIN TAMAMEN DURDURULMASI KONUSUNDA ANLAŞMA İMZALANDI

Kremlin'den yapılan açıklamada; Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin, Karabağ'da savaşın tamamen durdurulması konusunda bir anlaşma imzaladığı kaydedildi.

PAŞİNYAN: ACI VERİCİ

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda "Rusya ve Azerbaycan devlet başkanlarıyla Karabağ'daki savaşın 13.00 itibariyle sona ermesine ilişkin bir bildiri imzaladım. Yayınlanmış olan açıklama metni hem ben hem de Ermenistan halkı için inanılmaz derecede acı verici" ifadelerini kullandı.

Paşinyan'a göre karar, bölgedeki 'askeri durumun derinlemesine incelenmesi' neticesinde alındı.

Kaynak: tr.sputniknews.com

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 18:43

YORUM EKLE
YORUMLAR
bir ihtilaf daha son buldu
bir ihtilaf daha son buldu - 8 ay Önce

bizim medya başarıyı kendindenmiş gibi sunuyorda rusya istemese hiç bir şey olmaz neyse hem azerbaycan hem ermenisan için hayırlı olur.burada ermenistan içinde kayıp deği hatta karlı çıkar kapalı ülke olmaktan çıkmak belli bir toprakta asker bulunmaktan daha karlı durum.

SIRADAKİ HABER