Paris’te “Küçük İstanbul Festivali”: Her Şey Çok Güzel Olacak

24 Nisan’da başlayan festival 20 Mayıs’ta son bulacak

Paris’te “Küçük İstanbul Festivali”: Her Şey Çok Güzel Olacak

L’Acord/Türkiye’li Yurttaşlar Meclisi ve Paris 10. Belediyesi’nin birlikte bu sene “Contre les discriminations et pour l'égalité des droits/Ayrımcılığa Karşı Hakların Eşitliği” teması ile  organize ettikleri  10. “La Petite İstanbul en Fete/Küçük İstanbul Festivali” sokak konserleri ile devam etti.

Konserler ”Her Şey Çok Güzel Olacak” pankartının asılı olduğu sahnede 23 Haziran İstanbul seçimleri için dayanışma çağrısı ile başladı.

Al'mira, Deniz Kılav, Olivier et Ali Yeşil, Luis Ernesto Gomez - Gülseren Gomez & Latin Jazz Band, İlker Çakal & Shushan Kerovpyan, Muleketu Mk, Vedat Allak, Wesen & Veysel isimli grup ve sanatçıların katılımı ile Türkçe, Kürtçe, Ermenice, Fransızca, İspanyolca ezgiler ile ayrımcılığa karşı halkların, kültürlerin, dillerin eşitliği ve özgürlüğü vurgusu yapıldı.

Türkiyelilerin “mahalle” dedikleri Paris’in merkez semtlerinden birisi olan Strasbourg Saint-Denis’de sokağa kurulan sahne üzerinde tam gün gerçekleştirilen konserler ile mahalleye bir şenlik havası katıldı.

Gün boyunca hem mahalleliler ve hem de mahalleyi geçmeye gelen insanlar eğlenceli saatler geçirdiler.

24 Nisan’da başlayan festival 20 Mayıs’ta son bulacak. Festival kapsamında çeşitli oturumlar, film gösterimleri ve atölyeler gerçekleştirildi.

Ercan Jan Aktaş / Demokrat Haber Fransa

Fotoğraflar: Valck Gerard

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 11:54

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER