Papa: Cennet masalsı bir bahçe değil

Papa Francis, Vatikan’da cenneti anlattı

Papa: Cennet masalsı bir bahçe değil

Vatikan Şehir Devleti Başkanı ve Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, dini öğretilere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Vatikan’ın ünlü Aziz Petrus Meydanı'ndaki halkla buluşmasında dini öğretilere ilişkin konuşan Papa, cennetin ne masalsı ne de büyülü bir bahçe olduğunu, İsa'nın sadece bir kez cenneti telaffuz ettiğini söyledi.

İtalya ile dünyanın birçok ülkesinden gelen binlerce kişiye hitap eden ve İncil’den alıntılar yapan Papa, İsa’nın cennet kelimesini sadece bir kez, çarmıha gerildiğinde bir suçluyla konuşması sırasında, telaffuz ettiğine ve İncillerde sadece bundan bahsedilirken bu kelimeye yer verildiğine dikkat çekti.

'CENNET SONSUZ AŞKTIR'

Papa, İsa’nın, kendisiyle birlikte çarmıha gerilen ve oradaki diyaloglarından sonra tövbe eden iki hırsızdan biri olan (Aziz) Dismas’a verdiği bir cevapta cenneti ilk ve son kez ağzına aldığını söyleyerek, “Cennet masalsı bir yer değildir, hatta büyülü bir bahçe de değildir. Cennet, Tanrı ile kucaklaşmaktır, sonsuz aşktır ve oraya, bizim için çarmıhta ölen İsa sayesinde gireceğiz” ifadesini kullandı.

Papa, “Cennet, İsa’nın çarmıhtayken son kullandığı kelimelerden biriydi” dedi.

Aziz Dismas’ın, çarmıha gerilen ve peygambere “Sen Mesih değil misin? Haydi, kendini de bizi de kurtar!” diyen diğer suçluyu “Sende Tanrı korkusu yok mu? Sen de aynı cezayı çekiyorsun. Nitekim biz haklı olarak cezalandırılıyor, yaptıklarımızın karşılığını alıyoruz. Oysa bu adam hiçbir kötülük yapmadı,” diye azarladığına ve “Ey İsa, kendi egemenliğine girdiğinde beni hatırla” dediğine inanılıyor.

İsa'nın da ona, “Sana doğrusunu söyleyeyim, sen bugün benimle birlikte cennette olacaksın” diye cevap verdiği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 20:57

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fermandarov
Fermandarov - 2 yıl Önce

En büyük sır evrendir.
Bunu Einstein de biliyordu evren sonsuzdur birşeyleri evrenden isteyin ve inananın mutlaka olacaktır isteğiniz.
Sır dediğim şey üç harfli basit birşey değil bunu bilen az sayıda insan var .
Evrenle dost olun evrene seslenin dileklerinizi. Mutlaka sizi duyacaktır.

SIRADAKİ HABER