ÖSO'dan operasyon açıklaması

ÖSO sözcülerinden Yusuf Hamoud 15 bin kişiyle operasyona hazır olduklarını söyledi.

ÖSO'dan operasyon açıklaması

Türkiye’nin Suriye’deki YPG hedeflerine yönelik olası operasyonuna Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) da destek vereceğini açıkladı.

Reuters’ın haberine göre ÖSO sözcülerinden Yusuf Hamoud 15 bin kişiyle operasyona hazır olduklarını söyledi.

Operasyonun cephelerini Menbiç, Tel Abyad ve Resülayn olarak açıklayan Hamoud, Türkiye topraklarından operasyonun Suriye’dekinden birkaç gün önce başlayabileceğini söyledi.  Ancak, operasyon için belirlenmiş bir tarih olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün, birkaç güne kadar Fırat’ın doğusunda kalan YPG kontrolündeki bölgeye askeri operasyon başlatılacağını söylemişti.

ABD ise IŞİD’le mücadeleyi sekteye uğratacağı gerekçesiyle Türkiye’nin olası harekatının kabul edilemez olduğunu açıklamıştı. Açıklamada ABD'nin operasyon düzenlenmedi halinde bölgedeki askeri varlıklarının karşıya kalacağı risklere de işaret edilmişti. 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 16:02

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
DÜNYA MUCİZESİ EBEDİ BAŞKUMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRKCÜ ATEİST
DÜNYA MUCİZESİ EBEDİ BAŞKUMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRKCÜ ATEİST - 11 ay Önce

DEMOKRAT HABER ÖNCE size minnettarız olsada 5 DEYİL 15 yıldız versek yorum atma şansı verdiğiniz İÇÜN teşekkürler DEMOKRAT HABER SÜPERSİNİ .ÖSO iyi güzel insanlarda yanlız TÜRKİYEYE göç eden bir ÇOOK suriyelilerde var tayyip ve akp tililer,diyorki onlar silah kullanmasını bilmiyor .! Ama kadınlara ,çocuklara silah dayayıp tecavüz ediyorlar hırsızlık yaparken silah çekiyorlar 8 milyondan fazlalar hemen ,hemen hepsinin silahı var eşkıyalık yapacaklarına bizim ÜLKEMİZ TÜRK VATANIMIZDA GİRSİNLER ÜLKELERİ İÇİN SAVAŞSINLAR .Niye bizim ASLANLARIMIZ YİĞİTLERİMİZ MEHMETÇİKLERİMİZ ŞEHIT OLSUN .?? Zapt edilen topraklar bizim olmadığımıza göre .!! Dolayısı ile yollayın ülkemizdeki genç eli silah tutan suriyelilerde ÖSO katılsınlar yan gelip yatıp 9 ayda bir velet çıkartıyorlar işsiz güçsüzler beleş yaşamak yok biz mi besleyeceğiz bayramlara aylarca gidip tekrar geri geliyorlar .

Zerdoşt
Zerdoşt - 11 ay Önce

Bunlar yeni mağaradan çıkmış tecavuz katil yamyam surusudur cağ dışı tc nin modernasıdır bunlar canice yetişmiş kanle beslenen mahruklardır insan dilinden anlamazlar

SIRADAKİ HABER