Lavrov: Türkiye IŞİD'le gizli temasta

Lavrov, Türk liderlerin, IŞİD liderleriyle gizlice temasta bulunduğunu ileri sürdü

Lavrov: Türkiye IŞİD'le gizli temasta

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ankara ile IŞİD arasında yapılan gizli görüşmelerin, yeni kaçakçılık yollarının bulunmasıyla ilgili olduğunu söyledi

Sergey Lavrov, Moskovskiy Komsomolets gazetesine verdiği demeçte, Ankara ile IŞİD arasında yapılan gizli görüşmelerin, yeni kaçakçılık yollarının bulunmasıyla ilgili olduğunu iddia etti. Sergey Lavrov, Rusya’nın Suriye’deki operasyonlarının başlamasından bu yana kaçakçılık yapma fırsatlarının daraldığını ifade etti.

Lavrov, “IŞİD liderleriyle Türk liderlerin gizlice görüştüklerine dair işaretler var. Kullanılan kaçakçılık yolları ağır hasar gördü. Yeni seçenekleri ele alıyorlar” ifadelerini kullandı.

Sergey Lavrov, Ankara’nın güvenli bölge oluşturma ısrarının, Suriye’deki Kürt bölgelerinin birleşmesinin önlenmesini amaçladığını da söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Suriyeli Kürtler’in tüm sınır boyuna hakim olması durumda, Türkiye’nin Suriye’ye militan gönderme ve kaçak ürünler alma ihtimalinin ortadan kalkacağını ileri sürdü.

Lavrov, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Türkiye’nin Suriye’ye kara operasyonu düzenlemesine izin vermeyeceğini de savundu. Rus bakan yine de bu ihtimali göz ardı tamamen etmediklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2016, 23:53

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 4 yıl Önce

isidle isi pisiremiyince taktik degistirdiler bu sefer turkce konusan cingene ve araplari turkmen ismi altinda kullanmaya basladilar hepsi isidici

Xelef
Xelef - 4 yıl Önce

Kürt alerjisi var bu asilsizlarin.yeter yeter Artikel bunlardan çektiklerimiz

SIRADAKİ HABER