Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi seferberlik ilan etti

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi, Türkiye'nin olası operasyonuna karşı seferberlik ilan etti

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi seferberlik ilan etti

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi, Türkiye'nin Kuzey ve doğu Suriye'ye yönelik operasyon tehdidine karşı seferberlik ilan etti. Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi, saldırı tehditlerinin artması üzerine seferberlik ilan ettiğini belirterek tüm halkı da sınırlara yönelmeye çağırdı. 
 
Dünya halklarını da alanlarda olmaya çağıran Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Türk ordusu ve onun ‘Suriye Milli Ordusu’ adı altındaki paralı çetelerinin saldırı hazırlıklarını yoğunlaştırması ve tehditlerini arttırması üzerine, Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik olası bir saldırı için Özerk Yönetim olarak tüm kentlerde 3 günlük seferberlik ilan ediyoruz. Bununla birlikte tüm halkımıza, yönetimlerimize ve kurumlarımıza tarihi sorumluluklarını yerine getirerek kendi bölgelerinde sınırlara yönelmeleri ve bu tarihi anlarda direnişlerini sergilemeleri çağrısında bulunuyoruz.

Kürdistan ve tüm dünya halklarına, bu topraklara ve halklara karşı sorumluluklarını yerine getirerek alanlara çıkmaya, eylemler düzenlemeye çağırıyoruz.

Bunlarla beraber yaşananlar karşısında tüm sorumluluğun Birleşmiş Milletler’e ve tüm kurumlarına, ABD’ye, Avrupa Birliği’ne, Rusya’ya ve Suriye’ye müdahil tüm ülkelere ait olduğunu belirtiyor; tüm kuruluşlara ve ülkelere, Kuzey ve Doğu Suriye halkına zarar gelmemesi ve insanlık krizi yaşanmaması için çağrı yapıyoruz.”

Kaynak: Mezopotamya Ajansı  

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER