Kuzey Kore serbest bıraktıktan sonra ölen ABD'liye otopsi yapılmayacak

Geçen hafta ABD'ye getirilen Warmbier'in beyninde kapsamlı hasar tespit edilmişti

Kuzey Kore serbest bıraktıktan sonra ölen ABD'liye otopsi yapılmayacak

Kuzey Kore'nin serbest bırakmasından kısa süre sonra hayatını kaybeden ABD'li öğrenci Otto Warmbier'in ailesi, oğullarına otopsi yapılmasını reddetti.

Ohio eyaletindeki adli tıp merkezi Warmbier ailesinin isteğine uyulacağını duyurdu. 

Deutsche Welle'nin aktardığına göre duyuruda ölüm nedeninin tam olarak açıklığa kavuşturulmasının mümkün olmadığı, ceset üzerinde sadece harici inceleme yapılabildiği ve Warmbier'in doktorlarıyla yapılacak görüşmelerden ve raporların değerlendirilmesinden sonra daha geniş bilgi verilebileceği de yer aldı. 

2015 yılında yılbaşını geçirmek üzere Kuzey Kore'ye giden Otto Warmbier dönüş için uçağa binmek üzere iken Pyongyang hava limanında gözaltına alınmıştı.

1 YILDIR KOMADA OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTI

22 yaşındaki genç bir otelin duvarına asılı propaganda afişini indirmek suretiyle devlete karşı suç işlemiş olmakla suçlanmıştı.

Kuzey Kore makamlarınca, 2016 yılında 15 yıl çalışma kampına kapatma cezası verilen Warmbier'in kısa süre sonra komaya girdiği açıklanmıştı.

Geçen hafta ABD'ye getirilen Warmbier'in beyninde kapsamlı hasar tespit edilmiş ve darp izine rastlanmadığından hasarın oksijensizlikten kaynaklanmış olabileceği öğrenilmişti. Warmbier Pazartesi günü hayatını kaybetmişti. 

TRUMP, KUZEY KORE'Yİ ‘GADDARLIKLA' SUÇLADI

ABD Başkanı Donald Trump "gaddarlıkla" suçladığı Pyongyang yönetimini şiddetle kınamış ve tek tesellilerinin Warmbier'in ülkesine döndükten sonra hayatını kaybetmesi olduğunu söylemişti.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 09:15

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER