Katar'dan Rusya vatandaşlarına 'kapıda vize' uygulaması

Katar, Rusya’nın da aralarında bulunduğu 37 ülkenin vatandaşlarına kapıda vize uygulaması getirdi

Katar'dan Rusya vatandaşlarına 'kapıda vize' uygulaması

Katar Havayolları tarafından da yayınlanan açıklama metninde, “İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre, derhal geçerli olmak üzere aşağıda adı geçen ülkelerin vatandaşlarına bir ay geçerli olacak kapıda turist vizesi verilecek” ifadeleri yer aldı.

Sputnik’te yer alan habere göre, açıklamada söz konusu uygulamanın getirdiği ülkeler de Arjantin, Şili, Fransız Guyanası, Letonya, Makedonya, Paraguay, Slovakya, Lübnan, Bolivya, Çin, Ekvador, Guyana, Şeyşeler, Malta, Peru, Slovenya, Tayland, Brezilya, Kolombiya, Estonya, Endonezya, Litvanya, Meksika, Romanya, Güney Afrika, Uruguay, Bulgaristan, Hırvatistan Falk Adaları, Kazakistan, Makao, Moldova, Rusya, Surinam ve Venezüela olarak sıralandı.

GEREKLİ KOŞULLAR

Karşılığında 100 Katar Riyali (27 dolar) ödenmesi gereken vizelerin verilmesi için başvuru sahiplerinin en az 6 ay süre geçerli pasaportu, dönüş bileti, otel rezervasyon teyidi, 1500 dolara tekabül edecek kadar parası veya bu miktarda limiti olan bir kredi kartı olması gerekiyor.

Rusya vatandaşlarının daha önce Doha Havalimanı’nda vize alabilmek için İçişleri Bakanlığı’ndan özel izin almaları veya Katar’ın Moskova Büyükelçiliği’ne gerekli belgeleri sunması gerekiyordu.
Katar ile Türkiye arasında ise vize serbestisi bulunuyor. 
 

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER