Kanada'da parlamento binasında silahlı saldırı

Kanada'nın Ottawa kentinde parlamento binası önünde nöbet tutan askere silahlı saldırı düzenlendi…

Kanada'da parlamento binasında silahlı saldırı

Kanada’nın Ottowa kentinde bulunan parlamento binasında kimliği belirsiz bir kişinin silahıyla ateş etmesi sonucu bir askerin yaralandığı bildirildi.

Ottawa polisi olayla ilgili yaptığı açıklamada bir el silah sesinin parlamento binasının içinden duyulduğunu ve saldırı sonrası bina önünde bulunan Ulusal Savaş Anıtı’nda nöbet tutan bir askerin yaralandığını ifade etti.

Saldırganın ateş etmesinin ardından parlamento binasından kaçtığını kaydeden polis sağlık görevlilerinin askere olay yerinde müdahalede bulunduklarını kaydetti. Saldırının niçin gerçekleştiği ise henüz netlik kazanmadı.

Polis parlamento binası çevresinde ve içinde saldırganı arıyor. Öte yandan parlamento binası içinde 30-40 defa silah sesi duyulduğu iddia ediliyor.

Saldırı sırasında içeride olan Kanada Başbakanı Stephen Harper'ın güvenli bir şekilde ayrıldığı belirtiliyor.

Bundan iki gün önce islamiyeti tercih eden Kanadalı bir kişi polis tarafından vurularak öldürülmüştü. Yaşanan bu olay sonrası Kanada'da yüksek güvenlik tedbirleri alınmıştı.

Diğer yandan, Kanada savaş uçaklarının da koalisyon güçlerine katılarak IŞİD'i bombalaması nedeniyle ülke IŞİD tarafından tehdit edilmişti. (Posta)

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER