Kamişlo'daki çatışmalar devam ediyor

Kamişlo'da Asayiş Güçleri ve YPG Yerel Birlikleri ile Şam yönetimine bağlı güçler arasında başlayan çatışmalar devam ediyor

Kamişlo'daki çatışmalar devam ediyor
Şam yönetimine bağlı güçlerin, Kamişlo kent merkezindeki Wehdê kavşağındaki Rojava Asayiş Güçleri noktasına saldırması üzerine başlayan çatışmalar sürüyor.

Bölgeden yayın yapan ANHA’nın haberine göre Wehdê kavşağına giden yollarda ve Emin Siyasî  mıntıkasında (siyasi istihbarat), Kesb sokağı ve Güvenlik kavşağında  çatışmalar sürüyor.

Şam yönetimine bağlı güçler 19 Nisan tarihinde 2 YPG üyesinin çarşı merkezinde tutuklayark Şam’a göndermiş ve 20 Nisan’da  Sebeh Behrad  kavşağında seyir halinde olan trafik ve Asayiş üyelerine saldırmıştı. Saldırılar sonucunda 2 Asayiş üyesi yaşamını yitirmişti. Asayiş Güçleri’nin saldırılara karşılık vermesi üzerine Şam yönetimine ait noktalara yayılan çatışmalara YPG Yerel Birlikleri de müdahele de bulundu.

20 ve 21 Nisan’da yaşanan çatışmalarda Esad'a bağlı güçlerden 30 üye öldürülürken, Elaya cezaevi de Esad'a bağlı güçlerden temizlendi.

(Kaynak: ANHA)
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 10:28
YORUM EKLE