’IŞİD Musul’daki 670 tutukluyu katletti'

BM İnsan Hakları Komisyonu Sözcüsü açıkladı

’IŞİD Musul’daki 670 tutukluyu katletti'

BM İnsan Hakları Komisyonu Sözcüsü Navi Pillay, IŞİD’in Musul’daki Baduş Cezaevinde bulunan 670 tutukluyu katlettiğini açıkladı.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonu Sözcüsü Navi Pillay yayımladığı bir bildiride, IŞİD’in planlı bir şekilde kadın, çocuk ve erkekleri, etnik köken, din ve mezheblerine göre kategorize ettiğini ve Irak’taki etnik ve dini farklılıkları ortadan kaldırmak için büyük katliamlar gerçekleştirdiğini söyledi.

Şimdiye kadar Irak’taki farklı etnik ve dini farklılıklara karşı gerçekleştirilen çok sayıda toplu infaz olayının kaydedildiğini ve bunlar hakkında belgelerin bulunduğunu belirten Pillay, son olarak IŞİD’in Musul kentindeki Baduş Ceza Evi’nde tuttuğu 670 rehineyi çöle götürerek topluca öldürdüğünü açıkladı.

Basnews'in haberine göre BM İnsan Hakları Komistyonu Irak Sözcüsü Navi Pillay, Irak hükümetinden ülkede yaşayan azınlıkları korumak için daha fazla çaba göstermesini istedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2014, 22:07

YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 6 yıl Önce

...i̇dam (tdk sözlük): isim, hukuk i̇nsan öldürme vb. bir suça karşılık verilen ve suçlunun ölümüyle sonuçlanan ceza, idam cezası, ölüm cezası.
ayrıca haberin ingilizcesinde katliam etti deniliyor. bu nasıl haber başlığı. işi̇d hangi hak, hukuk veya otorite ile tutukluyor da, idam etsin. bu yapılan idam değil, düpedüz katliamdır. katli̇amdir. katli̇ama katli̇am di̇yemeyen demokrat haber

Demokrat Haber
Demokrat Haber - 6 yıl Önce

okurumuz haklı. dikkatsizliğimiz için özür dileriz. gerekli düzeltmeleri yapıyoruz. teşekkürler...

...
... - 6 yıl Önce

...teşekkürler.

SIRADAKİ HABER