İran’da yolcu uçağı düştü

İran'da 50'den fazla kişiyi taşıyan yolcu uçağı düştü

İran’da yolcu uçağı düştü

İran'da başkent Tahran'dan kalkan ve 50'den fazla kişiyi taşıyan bir yolcu uçağının İsfahan eyaletine bağlı Semirom kentinde düştüğü açıklandı.

Tesnim Haber Ajansı, uçağın Meharabad Havalimanı'ndan kalktıktan kısa süre sonra radardan kaybolduğunu duyurdu.

Fars haber ajansına konuşan İranlı acil hizmetler direktörü Pir Hüseyin Kulivand "Uçak Semirom bölgesinde düştü ve tüm acil durum güçleri alarma geçirildi. Uçakta 50-60 yolcu bulunuyordu" dedi.

BURUCERDİ: UÇAKTA 66 KİŞİ BULUNUYORDU

Yarı resmi ISNA haber ajansına konuşan İran meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı Alaaddin Burucerdi ise "Aseman Havayolları'na ait 60 yolcu ve 6 mürettebat taşıyan uçak bu sabah radardan kayboldu. Bölgedeki insanların gözlemleri uçağın düştüğüne işaret ediyor" dedi.

Aseman Havayolları da uçakta 66 kişinin bulunduğunu doğruladı.

Uçağın düştüğü belirtilen bölgenin dağlık arazi olduğu, o nedenle ambulans göndermenin imkanı olmadığı ancak bölgeye bir helikopter gönderildiği ifade edildi.

Mehr habaer ajansı da sis nedniyle helikopterin alana ulaşamadığını ve bölgeye karadan ekip gönderilmeye çalışılacağını duyurdu.

İran medyası düşen yolcu uçağının modelinin  'ATR-72' olduğunu da açıkladı.

66 YOLCU VE MÜRETTEBATTAN KURTULAN YOK

Aseman Havayolları yetkilisi Muhammed Tabatay  uçaktaki 66 kişiden kurtulan olmadığı yönünde bilgilendirildiklerini söyledi.

Kaynak: Sputnik

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 10:05

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER