Irak istihbaratı: Bağdadi'nin varisini yakaladık

Irak İstihbarat Servisi, Bağdadi'nin öldürülmesinin ardından örgütün liderliğini üstlendiği belirtilen Abdülnasır Kardaş'ın tutuklandığını duyurdu

Irak istihbaratı: Bağdadi'nin varisini yakaladık

Irak istihbaratı, IŞID’in kurucusu Ebubekir Bağdadi'nin varisi olarak örgütün liderliği için en muhtemel aday olarak görülen Abdulnasır Kardaş'ı yakaladıklarını duyurdu.

Irak medyasında yer alan haberlere göre, konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün, Bağdadi'nin yerine geçmeye aday olan Abdulnasır Kirdaş isimli terörist tutuklandı. Tutuklama, elde edilen istihbarat üzerine gerçekleştirildi."

Kardaş, Suriye'nin İdlib kentinde geçen yıl Ekim ayındaki bir ABD operasyonunda öldürülen Bağdadi'nin yerine geçmesi planan en muhtemel adaylardan biri olarak biliniyordu.

Kardaş'ın yakalanıp tutuklandığı operasyon, Irak'ın eski istihbarat şefi Mustafa el Kazımi'nin Başbakanlık görevine başlamasından bir ay sonra gerçekleştirildi.

Kaynak: Sputnik

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 17:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
maske altına bak
maske altına bak - 12 ay Önce

ışid kim müslüman kisvesi altında emperyalist amerikan ve israil emelleri için çalışan korsan lejoner örgüt.bunların getireceği şeriat kapitalizm yani paraya tapanların şeriatıdır.ortadoğuda savaş kriz sürekli olsun ki petrol fiyatı düşmesin.petrol düşmesin ki amerikan dolarıda tekel para olsun.

SIRADAKİ HABER