Hiçbir ülkenin kabul etmediği İngiliz gemisi, yolcuların tedavisi için Küba'ya yanaşıyor

682 yolcu ve 381 mürettebat taşıyan İngiliz bandıralı MS Braemar'da, en az 5 yolcunun koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklanmıştı

Hiçbir ülkenin kabul etmediği İngiliz gemisi, yolcuların tedavisi için Küba'ya yanaşıyor

İngiltere bandıralı MS Braemar gemisi, birden fazla ülkenin reddetmesinin ardından gemideki yolcuları tedavi etmeyi kabul eden Küba'ya demirleyecek.

Küba, Karayipler'de mahsur kalan ve içinde en az 5 koronavirüs vakası bulunması nedeniyle bölgedeki birden fazla ülkenin yardım etmeyi reddettiği bir İngiliz yolcu gemisini tedavi amacıyla kabul etti.

682 yolcu ve 381 mürettebat taşıyan İngiliz bandıralı MS Braemar'da, en az 5 yolcunun koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklanmıştı.

ABD merkezli CNN kanalının Havana muhabiri Patrick Oppmann, Küba diplomatik kaynaklarının ''Pandemi herkesin ortak çabasıyla sona erecek. Yolcuları kabul etmemizin sebebi insani kaygılar'' açıklamasını yaptığını duyurdu.

CNN'nin haberine göre tedaviye ihtiyaç duyan yolcular Küba'da kalacak, durumlarının iyi olduğu tespit edilen yolcular ise İngiltere hükümetinin girişimiyle evlerine dönecek.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER