Hamas: Bombalamaya karşı bombalama denkleminden geri adım atmayacağız

İsrail polisi, 7 Mayıs'ta yatsı namazı sırasında Mescid-i Aksa'yı basarak cemaate plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etmişti

Hamas: Bombalamaya karşı bombalama denkleminden geri adım atmayacağız

Hamas, abluka altında tutulan Gazze Şeridi'ndeki Filistin direniş gruplarının, İsrail saldırıları karşısında "bombalamaya karşı bombalama" denkleminden vazgeçmeyeceklerini duyurdu.

Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, yaptığı yazılı açıklamada, "Filistin direnişi, halkın korunmasının yanı sıra işgal güçlerinin ihlalleri, Kudüs halkı ve Mescid-i Aksa'da ibadet edenlerin aleyhinde işlediği suçlar, Gazze'deki sivilleri, çocukları ve direniş mevzilerini hedef alması karşısında güçlü ve doğrudan yanıt verilmesi sorumluluğunu üzerine aldı" ifadelerini kullandı.

Berhum, İsrail'in kasıtlı olarak bombalı saldırılarla sivillerin evlerini hedef almasının, çocukları ve kadınları katletmesinin, vahşiliğinin ve suçlarının boyutunu gözler önüne serdiğini kaydetti.

"İşgal güçlerinin, halkı savunan ve çıkarlarını koruyan direnişin iradesini kıramayınca saldırıların boyutunu Gazze'deki çocuklara ve evlerine kadar indirdiğini" söyleyen Berhum, bu yolda katlanılacak fedakarlıklar ne olursa olsun saldırıları püskürtmeye devam edeceklerini ifade etti.

"İsrail karşısında uygulanan bombalamaya karşı bombalama denkleminden geri adım atmayacağız" ifadesini kullanan Hamas Sözcüsü, İsrail'e daha fazla ileri gitmeme uyarısında bulundu.

KUDÜS VE GAZZE'DE NELER OLDU?

İşgal altındaki Doğu Kudüs, Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilere zorunlu göç tehdidi nedeniyle gergin günlere sahne oluyor. İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki saldırıları da kutsal kentteki gerilimi tırmandırıyor.

İsrail polisi, 7 Mayıs'ta yatsı namazı sırasında Mescid-i Aksa'yı basarak cemaate plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etmişti. Bölgede tansiyonu artıran saldırıda 205 Filistinli yaralanmıştı.

İsrail polisi, dün sabah da fanatik Yahudilerin baskınını önlemek için Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinlilere göz yaşartıcı gaz, plastik mermi ve ses bombalarıyla saldırmış, olayda 331 kişi yaralanmıştı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye dün akşam saatlerinde başlayan saldırılarında 9'u çocuk 24 Filistinlinin hayatını kaybettiğini, yaralı sayısının da 103'e yükseldiğini duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 22:39

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanli
Vanli - 1 ay Önce

Allah israilinde hamasinda belasini versin hamas iki teneke sozde fuze atiyor bi zarar veremiyor israile aksine bu sozde fuzeler karsiliginda israil onlarca kisiyi ucakla bombaliyor olduruyor hamas katliamlarin isralile ortagidir sebebidir hamasin kici kirik fuzeleri olmasa o yahudilerin elinde koz olmaz bombardman icin .hamas gucun yoksa kir ayaklarini otur masumlarin sebebi olma gucun varsada hadi gorelim mazlumlarim ocunu intikamini al

kimi kime şikayet ediyorsunuz.
kimi kime şikayet ediyorsunuz. - 1 ay Önce

gündemi bununlar dolduruyorlar ama ortada bir şey yok amerikayı avrupayı geç türkiyeyi yönetenlerin büyük çoğunluğu da yahudi hatta rusyayı da çinide iranıda onlar yönetiyorlar..

SIRADAKİ HABER