Gazeteci canlı canlı yakıldı

Hindistan'da bir gazetecinin, yerel siyasetçiyi eleştirmesinin ardından canlı canlı yakıldığı bildirildi

Gazeteci canlı canlı yakıldı

Hindistan’da Jagendra Singh adlı gazetecinin, Ram Murti Verma adlı yerel politikacıFacebook üzerinden eleştirdikten sonra canlı canlı yakıldığı bildirildi. Singh, sosyal medya hesabından Verma’yı yolsuzluk ve arazi çalmakla eleştirmişti.

Radikal'in Independent’a dayandırdığı habere göre, Hindistan’ın Uttar Pradeş eyalet meclisinin bakanlarından biri olan Verma, gazetecinin hayatını kaybetmesinin ardından beş kişiyle birlikte tutuklandı. IBN Live’a konuşan Shahjehanpur kasabası polisi ise Singh’in kendini ateşe verdiğini öne sürdü. Polis sözcüsü, “Jagendra Singh hakkında bir dava vardı. Onu tutuklamaya çalıştık ama intihar etti” ifadesini kullandı. Polis, Singh’in davasının içeriği hakkında bilgi vermedi.


Singh’in akrabaları, yaptıkları açıklamada, gazeteciyi tutuklamaya gelen polisin 1 Haziran’da Singh’i yaktığını belirtti. Times Now’a konuşan Singh’in eşi, “Müfettiş ve diğerleri paldır küldür odaya girdi ve Singh’in üzerine benzin döküp yaktılar” dedi. Polis ise bu suçlamaları reddetti.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2015, 11:09
YORUM EKLE