Fransa'da 37 kentte sokağa çıkma yasağı

Korona virüsünün büyük bir hızla yayıldığı Fransa'nın 37 kentinde, belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı getirildi

Fransa'da 37 kentte sokağa çıkma yasağı

Fransa’nın 37 kentinde, Kovid-19 nedeniyle, belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı getirildi.

Aralarında Valence, Colombes, Mulhouse, Perpignan ve Cannes kentlerin de olduğu 37 şehrin yönetimi, salgınla daha etkin şekilde mücadele edebilmek için akşam saatlerinden sabah saatlerine kadar sokağa çıkmayı yasakladı.

Daha önce de Nice gibi birçok kent, sokağa çıkma yasağa kararı almıştı.

Öte yandan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, video konferans yoluyla bir araya geldiği dini kuruluşların temsilcilerinden nisan ayında yapılacak dini bayramların insanlar toplanmadan yapılmasını istedi.

Fransa’da 6-12 Nisan’da Hırıstiyanların, 9-16 Nisan’da ise Yahudilerin dini bayramları gerçekleşecek. 24 Nisan’da da Müslümanlar için Ramazan ayı başlayacak.

ÖLENLERİN SAYISI 860’A YÜKSELDİ

Ülkede salgında yaşamını yitirenlerin sayısı 860’a çıktı. Sağlık Bakanı Olivier Veran düzenlediği basın toplantısında, salgın nedeniyle son 24 saatte 186 kişinin daha yaşamını yitirdiğini ve böylece ölenlerin sayısının 860’a yükseldiğini duyurdu. Veran, ülkede her gün yaklaşık 5 bin virüs testi yapıldığını, böylece Avrupa’da bu konuda “ortalamanın üstünde” olduklarını vurguladı.

Bu hafta, hastane ve yaşlı bakım evlerine 20 milyon maske dağıtılacağını kaydeden Veran, virüs tespit edilen kişi sayısının 3 bin 838 artışla 19 bin 856’ya yükseldiğini belirtti.

Veran, virüsü taşıyanların arasında yoğun bakımda tedavi gören hastaların sayısının 2 bin 82’ye çıktığını aktardı. Bu arada, Fransa’da virüs yaşamını yitiren doktorların sayısı da 5’e çıktı.

Ülkede bugün, bir günde kaydedilen en yüksek ölüm ve vaka sayısına ulaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 22:30

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER