Fransa Schengen'i geçici olarak askıya alacak

Fransa İçişleri Bakanı, zirve ile ilgili alınacak güvenlik önlemleri çerçevesinde bir ay süreyle sınır kapılarında kontrol uygulamasının yeniden başlatılacağını bildirdi

Fransa Schengen'i geçici olarak askıya alacak

BM İklim Değişikliği Zirvesi dolayısıyla dünya liderlerini Paris'te ağırlayacak Fransa, güvenlik önlemleri kapsamında Schengen anlaşmasını geçici olarak askıya alacak. 30 Kasım ve 11 Aralık arasındaki zirve boyunca Fransa, sınır kapılarında kontrol uygulaması başlatacak.

YUNANİSTAN İÇİN KRTİK GÜN 

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, RMC televizyon kanalına yaptığı açıklamada, zirve ile ilgili alınacak güvenlik önlemleri çerçevesinde bir ay süreyle sınır kapılarında kontrol uygulamasının yeniden başlatılacağını bildirdi.

Bernard Cazeneuve, "Kamu düzeni ve terör tehdidi yüzünden bir ay süreyle sınır kapılarımızda kontrol uygulamasını yeniden başlatacağız. Bu Schengen anlaşmasının tamamen iptali anlamına gelmiyor, Schengen anlaşması gerektiği takdirde özel durumlarda üye ülkelere bu hakkı tanıyor" ifadesini kullandı.

Küresel ısınma konusunda alınacak somut önlemlerin masaya yatırılacağı ve bu konuda küresel bir anlaşmanın sağlanmasını hedefleyen BM zirvesi, 30 Kasım-11 Aralık'ta Paris'te düzenlenecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2015, 12:55

YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 6 yıl Önce

avrupa kendi kendini imha ediyo haberi yok. ilticaci diye gelenlerin yüzde kaci ilticaci? tek basina genc erkekler avrupada ne ariyo?

SIRADAKİ HABER