Fransa'da üç kişiyi öldüren bıçaklı saldırganın kimliği belirlendi

Fransa'da Notre Dame Kilisesi'nde üç kişiyi öldüren bıçaklı saldırganın Tunuslu bir göçmen olduğu açıklandı

Fransa'da üç kişiyi öldüren bıçaklı saldırganın kimliği belirlendi

Fransa'nın Nice kentinde Notre Dame Kilisesi'nde üç kişiyi öldüren bıçaklı saldırganın Tunus'tan geldiği duyuruldu. Zanlıyla iletişimde olduğu belirtilen 47 yaşında bir erkeğin ise gözaltına alındığı belirtildi.

Tunus'tan yola çıkan 21 yaşındaki Brahim Aouissaoui'nin bir göçmen teknesiyle İtalya'nın Lampedusa adasına gittiği, daha sonra ekim ayı başında Fransa'ya geçtiği kaydedildi. Saldırının ardından polis tarafından vurulan Aouissaoui adlı kişinin üzerinde kimlik belgesi olmadığı ancak İtalyan Kızılhaçı'nın kendisine verdiği bir belgenin bulunduğu aktarıldı.

'ÜÇ BIÇAK, İKİ TELEFON VE BİR KURAN TAŞIYORDU'

Savcılıktan yapılan açıklamada Tunuslu bir göçmen olduğu belirtilen Aouissaoui'nin üç bıçak, iki telefon ve bir Kuran taşıdığı ifade edildi. Savcı Jean-Francois Ricard, hastanede olan zanlının 'kritik durumda' olduğunu söyledi.

'İSLAMCI İDEOLOJİYE SAVAŞ AÇTIĞIMIZ İÇİN SALDIRILAR DÜZENLENDİ' 

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Fransa'nın 'İslamcı ideolojiye karşı savaş başlatması nedeniyle' saldırıların düzenlenmiş olabileceğini söyledi. RTL Radyosu'na konuşan Darmanin, "Bu korkunç saldırılar gibi başka saldırıların olduğunu ve olacağını anlamamız gerekiyor" dedi.

Nice'te perşembe günü düzenlenen saldırıda 60 yaşındaki bir kadın boğazı kesilerek öldürüldü. 55 ve 44 yaşlarında iki kilise görevlisinin ise bıçak darbeleri sonucu öldüğü aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 19:29

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammed eno
muhammed eno - 1 ay Önce

bu dinci gerici zihniyeti kınıyorum fransadaki halkada başsağlıği diliyorum bende muslumanım ama geriçi işıtci elkaideci elnuraci haşbi şabiçi bako haram bu gibi teroristleri kınıyorum zaten bunlari destekliyenleride kınıyorum musluman kafa kesmez kadına tecavuz etmez çocuklari öldurmez kadınlari öldurmez hak hukuk bilır ama bu geriçı yoboz vede bunlari desteklıyen geriçi katil devletler var bu devletler zaten bunlari din adına teşvik ediyorlar bilmıyorlarki osmanli saraylarinda erkeye tecavuz ediyorlardi binlerce haremde kızlara kadınlara tecavuz ediyorlardi sözde din adına yapıyordu osmanli vede diyer devletlerin saraylardında tecavuz hak hukuk yok kolelik on pilanda kımsenın soz hakki yok bu günde ayni barbarlık devam ediyor kim musluman adina adam ölduruyorsa kim musluman adına kadın ölduruyorsa bilınki onlar barbarlardır cahıllık gericılık zalimlık zulumluk bunlardır din asla emretmez insan öldurmeyi yasaklıyor din derki insan en yuce varlıktır zalimler zulumler tekçiler ırkcilar faşizımın emperyalizmın uşaklari asla musluman olamazlar çunku bunlar çıkarlari içın şavaş kışkırtçılığı kaos kargaşadan beslenen vampirlerdirler kınıyorum kim din adına adam ölduruyorsa kim din adına çıkar sağlırsa Allah onlari cehenneme gondersin o barbarlari diktatorlari zaten onlar insan deyi

abturamanayas
abturamanayas - 1 ay Önce

bukatliyamiyapana
lahnetolsun
bunuyapanmuslimandegil

SIRADAKİ HABER