Fidel Castro’dan çok sert İsrail çıkışı

Filistin’in İsrail’e karşı verdiği mücadeleyi, Stalingrad savunmasına benzetti...

Fidel Castro’dan çok sert İsrail çıkışı

Küba Devrimi’nin Lideri Fidel Castro, Gazze saldırısıyla ilgili çok sert ifadeler kullandı. Castro, İsrailli askerler için “İsrail’in çalışkan gençlerini şimdi şerefsiz ölümle yüzyüze bırakıyorlar” dedi.

Küba Devrimi’nin Lideri Fidel Castro, Gazze saldırısıyla ilgili çok sert ifadeler kullandı. Castro, İsrailli askerler için “İsrail’in çalışkan gençlerini şimdi şerefsiz ölümle yüzyüze bırakıyorlar” dedi. Küba Devrimi Lideri Fidel Castro, 17 Temmuz Perşembe günü yayımladığı ”Yüzsüz Provokasyon” başlıklı makalesinde Rusya-Ukrayna sınırında düşürülen Malezya uçağı ve yaklaşık 2 haftadır süren İsrail’in Gazze’ye askeri müdahalesine değindi.

"FİLİSTİNLİLER STALİNGRAD'I SAVUNUR GİBİYDİLER"

Filistin halkıyla birlik içinde olduğunu belirten Castro, İsrailli askerler içinse “İsrail’in çalışkan gençlerini şimdi şerefsiz ölümle yüzyüze bırakıyorlar” dedi. Castro, İsrail Ordusu’nu Hitlerin ordularına benzetti. Filistin’in İsrail’e karşı verdiği mücadeleyi İkinci Dünya Savaşı’nda Mihver ordularıyla Kızıl Ordu arasında, Stalingrad kenti için yapılan savaşa benzeten Castro, “Filistinliler Stalingrad’ı savunanlar gibidir” ifadesini kullandı.

'PROVOKASYON'

Castro, makalesinde Rusya-Ukrayna sınırında düşürülen Malezya Havayollarına ait uçağa da değindi. Castro, olayın “muhteşem bir provokasyon” olduğunu belitti. (BirGün)

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2014, 17:27

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER