Ezidiler IŞİD'e karşı eğitilecek

Almanya, Ezidi güçlere eğitim verecek

Ezidiler IŞİD'e karşı eğitilecek

IŞİD'le mücadele için peşmergenin ardından Ezidiler de eğitilecek.

Açıklamayı Alman Savunma Bakanı Ursula Von Der Leyen Bild gazetesine yaptı. IŞİD'e karşı mücadelede peşmergeye silah ve mühimmat yardımı yapan Almanya, aynı zamanda peşmerge güçlerini Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ndeki eğitim kamplarında eğitiyordu.

Alman bakan, bugünden itibaren IŞİD'e karşı kaybettiği toprakları geri almak isteyen Ezidi güçlerini de aynı kamplarda eğitmeye başladıklarını ifade etti.

Alman Die Welt gazetesine göre ise bu hamleyle amaç, IŞİD'e karşı savaşta farklı etnik ve dini grupların birlikte hareket ettikleri mesajını vermek.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 23:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Reso Kurmanc
Reso Kurmanc - 3 yıl Önce

cok güzel bir fikir, sonuna kadar destekliyorum.bizim müslüman kürt genclerimiz ölecegine seytanperest yezidiler ölsün.ister yezid ölsün ister isid ikiside bize kar.

Sidar
Sidar - 3 yıl Önce

reso kurmanc senin daiş ten ne farkın var terbiyesiz Faşist .Senin gibi Kürt olmaz olsun .Onlar Ezidi ise kendilerine Ezidi sana mı?Sen önce Müslüman Olmayı dene,sonra millete akil ver

Umut
Umut - 3 yıl Önce

reso sen Kurt deyilsin bir Kurt asla boyle dusunmez unutma bizler asla din dil etnik kimlik farki yapmadik herkesi kucakladik ondandir bu basarimiz