Eski futbolcu Seid Visin ırkçılık nedeniyle intihar etti

"Nereye gidersem gideyim, insanların şüpheci, ön yargılı ağırlığını bir kaya parçası gibi üzerimde hissediyorum"

Eski futbolcu Seid Visin ırkçılık nedeniyle intihar etti

İtalya'da bir dönem Milan ve Benevento takımlarının gençlik akademilerinde top koşturan İtalyan vatandaşı Etiyopyalı eski futbolcu Seid Visin, sürekli ırkçılığa maruz kaldığı gerekçesiyle yaşamına son verdi.

İtalyan basınında çıkan haberlere göre, 20 yaşındaki Visin, ülkenin güneyindeki Nocera Inferiore'deki evinde dün ölü bulundu.

Visin'in sosyal medya hesaplarında bulunan mektupta, şu ifadeler yer aldı:

“Nereye gidersem gideyim, insanların şüpheci, ön yargılı ağırlığını bir kaya parçası gibi üzerimde hissediyorum. Ben göçmen değilim. Herkesin beni sevdiğini hatırlayın. Bir iş buldum ama ayrılmak zorunda kaldım çünkü çoğu yaşlılar olmak üzere pek çok insan benim onlara hizmet etmemi istemedi. Pek çok (beyaz) İtalyan genç iş bulamadığı için beni suçladılar. Bu benim içimde bir şeyleri değiştirdi ve siyah olmaktan utanır hale geldim.”

DONNARUMMA: ARADAN YILLAR GEÇTİ AMA ONUN YAŞAM SEVİNCİNİ UNUTMADIM

Etiyopyalı olan ve 7 yaşındayken İtalya'ya taşınan Visin'le bir dönem Milan altyapısında aynı takımda yer alan İtalya Milli Takım kalecisi Gianluigi Donnarumma, ANSA ajansına açıklama yaptı.

“Seid ile Milano'ya gelir gelmez tanışmıştım. Akademide beraberdik” diyen Donnarumma, “Aradan yıllar geçti ama onun o inanılmaz gülümsemesini, o yaşam sevincini unutmak istemiyorum. Gerçek bir dosttu ve benim gibi bir çocuktu” diye konuştu. 

Visin, Black Pumas grubun Colors şarkısıyla hazırlanan ve Instagram'da paylaşılan bir klipte rol almıştı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2021, 11:51

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER